Potrzebna rodzina zastępcza dla 4-letniego Jasia dźwigającego bagaż przeciążony swoją trudną sytuacją. Bagaż, który jest wypełniony bezradnością, bólem, samotnością, szpitalnymi oddziałami.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Policki PCPR szuka rodziny, która pomoże mu wspólnie dźwignąć ten ciężar. Mały Jaś jest obecnie w szpitalu na oddziale Pediatrii i Nefrologii dziecięcej z powodu niewydolności nerek. Chłopiec wymaga dializ otrzewnowych, które są wykonywane w nocy. Jaś jest wpisany na listę oczekujących na przeszczep. Niestety przy braku opiekuna nie ma szans by otrzymał nerkę. Szpitalny oddział jest miejscem, w którym chłopiec czeka obecnie na swoje szczęście. Dla tych, którzy Jasia poznają, on rzeczywiście jest wyjątkowy. Ale wcale nie przez swoją chorobę, tylko dlatego, że otwiera serca.

Jasiek w ciągu dnia funkcjonuje jak każde inne dziecko. Lubi się bawić, czytać książeczki, rysować, słuchać opowiadań, przytulać się. Chłopiec bardzo ładnie mówi i jest ponadprzeciętnie rozwinięty pod względem intelektualnym. Szukamy dla niego specjalistycznej rodziny zastępczej bądź takiej, która będzie gotowa na udział w szkoleniach dotyczących dializ.

- Statystyki nie są po stronie Jasia. Ludzie nie chcą chorych dzieci – ALE U NAS DZIEJĄ SIĘ CUDA!!! Cuda, dzięki którym Jasiek na nowo poczuje, że nie jest sam i ma na kogo liczyć, przywróćmy mu wiarę w miłość i zaufanie. W przypadku Jasia miłości i ciepła nie można przedawkować. Po chłopcu widać, że jest ciekawy świata, tego co się znajduje poza szpitalną salą. Czy to właśnie Ty będziesz osobą, która pomoże mu ten świat odkrywać? - czytamy na stronie PCPR.

Jeśli to właśnie Ty chciałbyś stać się dla Jaśka rodziną zastępczą, skontaktuj się z Działem Pieczy Zastępczej tel. (91) 317 02 28).

*Imię chłopca zostało zmienione na potrzeby ogłoszenia.