Volkswagen Financial Services bezpłatnie użyczył Ochotniczym Strażom Pożarnym w całym kraju 30 VW Transporterów. Jeden z nich trafił to strażaków-ochotników z Polic.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Volkswagen Transporter T6 wspomagać ma strażaków-ochotników m.in. w zwalczaniu epidemii koronawirusa. 

Umowa bezpłatnego użyczenia auta zawarta została pomiędzy Volkswagen Financial Services a Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Samochód jest ubezpieczony i objęty pełną obsługą serwisową. Do każdego pojazdu dołączona jest karta paliwowa z limitem 2500 km/miesiąc (limit kwotowy w wysokości 1000 zł/miesiąc). Okres użyczenia wynosi min. 6 miesięcy z możliwością przedłużenia.

Ważną cechą tych samochodów, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia jest napęd 4x4. Pozwoli to strażakom pokonać nawet trudny teren czy bezdroża i dotrzeć z pomocą do potrzebujących.

Dodatkowo Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, będący partnerem projektu, doposażył każdy samochód w środki i urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. Każdy samochód został wyposażony w trójwarstwowe maseczki medyczne, kombinezony, rękawiczki nitrylowe, płyny do dezynfekcji powierzchni oraz rąk, a także opryskiwacz ciśnieniowy.

Samochód będzie wykorzystywany przez strażaków z OSP Police nie tylko do działań związanych z pandemią COVID-19. OSP Police może go również wykorzystywać w akcjach ratowniczo-gaśniczych czy  wspieraniu potrzebujących. Druhowie pomagają m.in. Caritasowi w dostarczaniu żywności osobom starszym, niepełnosprawnym.