Policyjny zespół rowerowy z polickiej komendy rozpoczął kolejny, letni sezon. Podczas wakacji mundurowi na rowerach będą patrolować osiedlowe uliczki, parki, akweny oraz tereny leśne. Duża mobilność rowerowych patroli sprawia, że są one doskonałym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Policyjny zespół rowerowy z Polic rozpoczął kolejny sezon. Funkcjonariusze z prewencji będą patrolować na rowerach osiedlowe uliczki, parki, akweny oraz tereny leśne – czyli miejsca, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać. Policjanci zadbają również o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W miniony piątek zakończył się rok szkolny i większość młodych osób będzie częściej spędzała czas na świeżym powietrzu - informuje oficer prasowy sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka.

Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, mundurowi będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Dodatkowo będą sprawdzali jednoślady pod kątem ich legalności. Ich uwadze nie umkną również wykroczenia porządkowe, szczególnie związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, a na polecenie dyżurnego będą podejmować różne interwencje lub też służyć pomocą innym patrolom. Bardzo ważne w ich służbie jest jednak oddziaływanie prewencyjne oraz dbanie o ład i porządek w mieście.

źródło: sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka / KPP w Policach