180 sołectw, które zwyciężyły w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2020”, będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Wśród 180 wyróżnionych projektów dwa są z terenu gminy Police – sołectwa Niekłończyca i sołectwa Przęsocin.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Celem konkursu było wyróżnienie sołectw, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

To już czwarta edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W tym roku pula środków w konkursie wyniosła 1,8 mln zł. Zgłoszone zostały 503 projekty. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

Projekty z terenu gminy Police:

Strefa bezpiecznego grillowania w Niekłończycy

Grillowisko we wsi Przęsocin