W czwartek 21 maja Mariusz Wojdak i Grzegorz Ufniarz realizujący projekt "Zbiórka laptopów dla potrzebujących uczniów szkół w Policach" podsumowali całą akcję.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W związku z sytuacją epidemiologiczną, zamknięciem szkół i zdalnym nauczaniem – część dzieciaków, nie miała możliwości nauki z braku odpowiedniego sprzętu. W całym kraju rozpoczęły się zbiórki sprzętu, zakupy komputerów przez samorządy.

Pomysłodawcą akcji "Zbiórka laptopów dla potrzebujących uczniów szkół w Policach" był Mariusz Wojdak informatyk, który do współpracy zaprosił Grzegorza Ufniarza. Mariusz Wojdak zajmował się pozyskiwaniem sprzętu, serwisem, naprawą, wymianą części i dezynfekcją.

- Przygotowałem 45 zestawów komputerowych (laptop bądź komputer z monitorem. Minimalny czas na przygotowanie jednego to 50 minut i obejmował odkażenie obudowy, klawiszy, diagnozę sprzętu, instalację systemu ze sterownikami i programami – mówił Mariusz Wojdak.

Trafił się również egzemplarz, któremu trzeba było poświęcić 7 godzin. W sumie przygotowanie tych zestawów zajęło Mariuszowi Wojdakowi 95 godzin.

Kontaktem ze szkołami, badaniem potrzeb ale także pozyskiwaniem sprzętu i dostarczaniem zajmował się Grzegorz Ufniarz.

- To była czysta przyjemność wykonać tę pracę. Uważam, że uzyskaliśmy całkiem zadawalający efekt, a i społeczność naszej gminy jak zwykle nie zawiodła – mówił Grzegorz Ufniarz.

Oprócz zbiórki sprzętu zorganizowana została również zbiórka pieniędzy. Udało się uzbierać kwotę 2400 zł. Za te pieniądze zostały zakupione cztery używane komputery.

Dzięki pomocy firm, instytucji i osób prywatnych do uczniów szkół z terenu gminy Police trafiło 45 kompletów (SP 1 – 2 szt., SP 2 – 1 szt., SP 3 – 6 szt., SP 5 – 5 szt., SP 6 – 16 szt., SP 8 – 13 szt., PCPR – 1 szt., Ognisko TPD – 1 szt.).