Skuteczne działania policjantów kryminalnych doprowadziły do zatrzymania i przedstawienia zarzutów kradzieży mienia znacznej wartości mieszkańcowi powiatu polickiego. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy dzień po włamaniu się do jednej z hal produkcyjnych na terenie Polic, skąd skradł przedmioty o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali większość skradzionego mienia. Podejrzany za swój czyn odpowie teraz przed sądem.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Dzięki intensywnej pracy policjantów pionu kryminalnego już następnego dnia po zgłoszeniu w ręce mundurowych wpadł sprawca kradzieży z włamaniem – 33-letni mieszkaniec powiatu polickiego. W jego domu w wyniku przeszukania policjanci ujawnili większość skradzionego sprzętu, m.in. 4 akumulatory, panele słoneczne, wyposażenie elektroniczne do jachtu oraz meble i urządzenia, które pochodziły z wcześniejszych kradzieży. Wartość odzyskanego mienia to w sumie około 80 tys. zł.

33-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Mężczyzna już wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem m.in. za kradzieże i włamania, za które w 2013 roku został skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd po zapoznaniu ze sprawą zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa odpowie
w warunkach recydywy. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka /KP Policji w Policach