Na ukończeniu jest już budowa ścieżki rowerowej z Polic do Trzebieży. Inwestycja została podzielona na cztery etapy. Ostatnie dwa odcinki mają być ukończone jeszcze przed wakacjami.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Pierwszy etap, który zakończony został 2w 2018 roku obejmował odcinek od ul. Kuźnickiej do ul. Dworcowej w Policach-Jasienicy.

Etap drugi obejmuje ponad 2-kilometrowy odcinek od Jasienicy do szkoły w Niekłończycy. Zakończenie tego etapu planowane jest w czerwcu 2020 roku.

Realizowany jest również etap trzeci na odcinku od przejazdu kolejowego w Niekłończycy do ul. Brzozowej w Trzebieży. Prace na tym niespełna 4-kilometrowym odcinku powinny zostać ukończone do końca maja.

Czwarty etap obejmował budowę ścieżki rowerowej w Trzebieży na odcinku od ul. Brzozowej do ul. Spacerowej i został ukończony w grudniu 2019 roku.

Ścieżka wykonywana jest z nawierzchni asfaltowej oraz betonowej kostki niefazowanej.

Inwestycja to nie tylko ścieżka rowerowa. To także sześć miejsc obsługi rowerzystów, w skład których wchodzić będzie: wiata, stojaki na rowery, stolik z ławkami oraz stacjonarne urządzenie do naprawy rowerów.

fot. Gracjan Broda