To już ostatni etap akcji " Zbiórka (i zrzutka) laptopów dla uczniów polickich szkół". Jeśli ktoś posiada niepotrzebny sprzęt można go przekazać dzieciakom do nauki zdalnej lub wesprzeć finansowo zbiórkę prowadzono za pośrednictwem strony zrzutka.pl


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Od połowy marca dzieci nie chodzą do szkoły. Wprowadzone zostało nauczanie zdalne. Jednak nie wszyscy uczniowie posiadają komputer do nauki. Samorządy przy wsparciu środków rządowych zakupiły laptopy. Rząd przeznaczył dla samorządów kolejne 180 mln zł na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli.

W Policach trwa zbiórka sprzętu prowadzona przez Mariusza Wojdaka i Grzegorza Ufniarza. Do polickich szkół trafiło już 36 kompletów (laptopy lub monitor + komputer stacjonarny).

Prowadzona jest również zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl (link do zbiórki: https://zrzutka.pl/4nkhc9)

- W pierwszych trzech etapach udało nam się zdobyć 36 komputerów dla uczniów szkół w Policach.
Przekazaliśmy je do SP 1, SP 2, SP 3, SP 5, SP 6 i SP 8. Ale potrzeby nadal są spore, jeszcze kilkudziesięciu uczniów w naszej gminie ma ograniczony dostęp do nauczania przez internet. Dlatego kontynuujemy naszą zbiórkę komputerów- czytamy na stronie zbiórki.

Już za 400-500 zł można kupić komputer, który sprosta wymaganiom i pozwoli dzieciakom na udział w nauczaniu zdalnym.

Sprzęt przekazywany jest do polickich szkół, które dalej przekazują te komputery konkretnym uczniom.

Jeżeli ktoś chciałby przekazać laptop, prosimy o kontakt
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie:
Mariusz - 883 725 262
Grzesiek - 600 225 808