Powiat i Gminy Powiatu Polickiego jednoczą siły w walce z koronawirusem poprzez finansowe wsparcie szpitala w Policach. Łączna kwota wsparcia to 500.000 zł, która pozwoli częściowo sfinalizować zakup specjalistycznego sprzętu, niezbędnego do ratowania życia ludzkiego, a także ubrań ochronnych dla personelu.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Wszyscy zdajemy sobie sprawę z jak trudnym zjawiskiem przyszło nam się zmierzyć. Autorytety w świecie medycyny, specjaliści wirusolodzy zapowiadają w najbliższym czasie  szczytową fazę zachorowań w naszym kraju, której skali nikt nie jest w stanie przewidzieć.

- W związku z zaistniałą sytuacją, po raz kolejny w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców łączymy siły. Podjęliśmy decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego szpitalowi w Policach należącego do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego - czytamy w komunikacie.

Łączna kwota wsparcia to 500 000 złotych.  Pozwoli ona sfinansować zakup  specjalistycznego sprzętu, niezbędnego do ratowania życia ludzkiego, a także ubrań ochronnych dla personelu.

- Kierujemy wyrazy uznania i dziękujemy wszystkim tym, którzy w tak trudnym czasie niosą pomoc potrzebującym i włączają się w różne inicjatywy dając wsparcie – napisali w komunikacie włodarze powiatu i gmin wchodzących w skład powiatu polickiego.