Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach przeprowadzili pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 20-letni mężczyzna uciekał przed policją, ponieważ był pod wpływem alkoholu i narkotyków, nie posiadał uprawnień do kierowania, a dodatkowo miał przy sobie środki odurzające.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


29 marca przed godziną 2:00 funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego na jednej z polickich ulic zauważyli kierującego motorowerem, który poruszał się bez włączonych świateł z wygiętą tablicą rejestracyjną. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierujący motorowerem zaczął gwałtownie przyspieszać.  Po przejechaniu kilku kilometrów, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał ze skarpy i wylądował w przydrożnym rowie.

Uciekinierem okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu polickiego, który znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, pojazd nie jest ubezpieczony i nie posiada aktualnych badań technicznych.

Funkcjonariusze ujawnili przy 20-latku środki odurzające w postaci amfetaminy o wadze 1,390g. Od kierującego pobrana została krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem.

źródło: sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka/KPP w Policach