reklama

Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się konferencja prasowa, która dotyczyła sytuacji w Zespole Szkól. Kwarantanna w internatach, odwołane zajęcia. Dwie dziewczynki z podejrzeniem koronowirusa.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Wszyscy boimy się tej sytuacji, która dzieje się i też z takiego założenia wyszliśmy wczoraj o godz. 17 kiedy po raz pierwszy pani dyrektor zgłosiła sytuację zdrowotną dwóch uczennic Zespołu Szkół, które są na co dzień w internacie przy ul. Siedleckiej – mówił na konferencji starosta policki Andrzej Bednarek.

Dziewczynki trafiły do szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od dyrektor z Zespołu Szkół, że dwie dziewczynki w wieku 17 lat mają objawy kaszlu, gorączki, problemy z oddychaniem. (..) Około godziny 20.15 dostaliśmy informację, że te dwie dziewczynki zostają zatrzymane na obserwację. Przeprowadzono testy w kierunku grypy oraz anginy – testy wyszły ujemne. W związku z powyższym pobrano próbki w kierunku badania na koronowirusa – poinformowała Karina Tatarata, z upoważnienia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach.

Po przeanalizowaniu całej sytuacji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o kwarantannie, którą objęto wychowanków wraz z wychowawcami Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza  w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7. Zdecydowano również o zawieszeniu zajęć w Zespole Szkół.

- Czekamy na wyniki w kierunku badań na koronowirusa i do tego momentu nałożona zostaje kwarantanna - poinformowała Karina Tatarata. Uczniowie są pod ścisłym nadzorem epidemiologicznym

Uczniowie, którzy są objęci kwarantanną są należycie zaopiekowani. Są z nimi wychowawcy, młodzież ma zapewnione całodzienne wyżywienie. W budynku, w którym się znajdują jest kuchnia.

- Zapewniliśmy również wsparcie psychologa, aby popracował z nimi, porozmawiał – mówiła Agata Jarymowicz dyrektor Zespołu Szkół. – Dzieci są w dobrym nastrojach.

Obydwie dziewczynki podczas ferii przebywały na północy Włoch.

W internacie przy ul. Siedleckiej znajduje się 164 uczniów i 3 wychowawców. Dodatkowo dołączy do tych osób drugi psycholog. W internacie na ul. Korczaka znajduje się 34 wychowanków i 1 wychowawca.