18 lutego br. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, nadbryg. Jacek Staśkiewicz Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP powołał Komendanta Powiatowego PSP w Policach – st. kpt. Piotra Maciejczyka. Piotr Maciejczyk pełnił obowiązki komendanta od 1 września 2019 roku.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Starszy kapitan Piotr Maciejczyk rozpoczął swoją służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej 1 września 2003 roku jako słuchacz a następnie kadet w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Po ukończeniu SA PSP w 2005 roku podjął służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Policach na stanowisku starszego ratownika. W roku 2007 został awansowany na dowódcę zastępu, w 2011 roku został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany. Podczas służby w JRG brał udział w kilkuset akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu polickiego. Ponadto w czerwcu 2010 r. dowodził zastępem podczas usuwania skutków powodzi w powiecie sandomierskim. W 2011 roku ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego (tytuł inżynier pożarnictwa). 1 sierpnia 2012 roku został przeniesiony do służby w Komendzie Powiatowej PSP w Policach na stanowisko starszego specjalisty. Na zajmowanym stanowisku zajmował się sprawami operacyjnymi. W 2013 ukończył studia magisterskie w SGSP. 2 grudnia 2014 został awansowany na stanowisko naczelnika wydziału operacyjnego i kontrolno-rozpoznawczego. W 2015 roku podniósł swoje kwalifikacje kończąc studia podyplomowe na kierunku „Zapobieganie pożarom i awariom” w SGSP. 1 sierpnia 2015 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Policach. Natomiast od 1 września 2019 roku pełnił obowiązki komenda powiatowego.

Odznaczony m.in. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej i Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

źródło: www.straz.police.pl. foto: KW PSP Szczecin.