Wczoraj (3 lutego) do Burmistrza Polic Władysława Diakuna trafiła petycja dotycząca przywrócenia poprzedniego rozkładu jazdy Linii Samorządowej. Pod petycją podpisało się 932 mieszkańców sołectw z Gminy Police.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- My, niżej podpisani mieszkańcy sołectw przynależących do Gminy Police tj. Trzebież, Uniemyśl, Drogoradz, Niekłończyca, Debostrów, Wieńkowo, Tatynia, Tanowo zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana Burmistrza o pozostawienie rozkładu jazdy Linii Samorządowej obowiązującego do 31.01.2020. Zaproponowany rozkład jazdy, który wszedł w życie z dniem 1 lutego 2020 r. nie jest w ogóle dostosowany do potrzeb mieszkańców sołectw, przez które przebiega trasa LS. – czytamy w petycji.

Wg mieszkańców z rozkładu zniknęły istotne połączenia z Policami. Nowe propozycje odjazdów autobusów, są tak ułożone, że korzystający z LS mają problem z dotarciem do pracy, szkół.

- Zdajemy sobie sprawę iż cięcia w rozkładzie spowodowane są oszczędnościami, stąd też głos mieszkańców mówiący o tym by przejazd autobusami znów był płatny, za wyjątkiem dzieci i młodzieży szkolnej – napisano w petycji.