Współpraca szkoły przy ul. Tanowskiej z fundacją Euroweek trwa już ponad 9 lat. Co roku uczniowie szkoły jeżdżą na pięciodniowe zajęcia z wolontariuszami. Zajęcia prowadzone są jako warsztaty, pokazy, zajęcia grupowe, debaty oxfordzkie. Ważne, by uczniowie nie czuli strachu przed używaniem języka obcego, nawet jeśli początkowo popełniają błędy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Wychodząc z założenia, że dzisiejszy Świat jest ”mały”, a znajomość języka staje się kluczem do jego poznania, w ramach współpracy z Fundacją Euroweek Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach zaprosiła dwoje lektorów - Jeniffer Samayoa z Gwatemali oraz Rio Widodo z Indonezji, którzy gościli w Policach od 13 do 17 stycznia. W ramach współpracy lektorzy codziennie prowadzili po 6 godzin zajęć języka angielskiego z uczniami wszystkich klas siódmych i ósmych.

Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. W obecnych czasach świat można nazwać globalną wioską, w związku z czym istotnym jest, aby uczniowie mieli świadomość różnorodnych transkulturowych zagadnień istniejących w tym świecie. Dlatego też Euroweek jest prowadzony przez starannie zrekrutowanych i sprawdzonych w wieloetapowym procesie wersyfikacji wolontariuszy z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności w międzynarodowym środowisku.

W tym celu doświadczeni wolontariusze i wolontariuszki przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, turystyki, kultury oraz mieszkańców i tradycji swoich krajów w sposób nowoczesny i interaktywny, jak i niezwykle przystępny, co sprzyja zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach