Prokuratura Rejonowa Szczecin – Zachód w Szczecinie skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm sprawcom rozboju, dokonanego w czerwcu 2019r. w Policach.  Sprawcy pobili mężczyznę do nieprzytomności i spowodowali u niego powstanie licznych obrażeń ciała m.in. złamania kości nosowych, urazu klatki piersiowej i nogi, stłuczenia głowy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W czasie zdarzenia sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy, pieniądze, obuwie, dowód osobisty i kartę bankomatową. Obaj sprawcy wcześniej byli karani, przy czym jeden z nich zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej.

- Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, zaś w przypadku skazania multirecydywisty kara pozbawienia wolności wymierzana jest powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia i może być większa niż górna granica ustawowego zagrożenia, jednakże nie może ona przekroczyć w tym przypadku 15 lat - czytamy w komunikacie.

Tym samym aktem oskarżenia objęto także inne zdarzenie, którego dopuścił się jeden ze sprawców rozboju, polegające na wybiciu 9 szyb w budynku przy ul. Przyjaźni 29 – 30 w Policach, powodując tym szkodę w łącznej wysokości 1391 zł. w mieniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik”.

W czasie kierowania aktu oskarżenia do sądu obaj sprawcy byli tymczasowo aresztowani.

źródło: Prokuratura Okręgowa Szczecin