Harcerze z Hufca Police ZHP serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Polic i okolic po Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie rozdawane w najbliższą sobotę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego!


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Wystarczy przynieść ze sobą lampion, aby bezpiecznie donieść ten symbol braterstwa i przyjaźni do swoich domów.

ZAPRASZAMY
sobota 21.12 od 13.00 do 18.00 - deptak za Galerią Hosso w Policach.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem.

Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Następnie, po uroczystej mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, zlokalizowanej na terenie Schroniska Górskiego ZHP „Głodówka”, światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich a za pośrednictwem harcerzy – mieszkańców najdalszych zakątków Polski.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.