21 i 22 grudnia 2019 – będą to dni przepełnione atrakcjami w klimacie Świat Bożego Narodzenia. Występy wokalne, teatralne, happeningi, pokazy, parady uliczne i warsztaty – wszystko po to, by poczuć magię Świąt. Program zawiera liczne atrakcje dla najmłodszych. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny. Miejsce - deptak za Galerią Hosso.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


21 grudnia 2019 godz. 13:00
Spektakl Interaktywny „Kosmiczne Święta”
CZYLI PRZEDSTAWIENIE MIKOŁAJKOWE NIE Z TEJ ZIEMI

Dwie niezidentyfikowane postaci przez przypadek trafiają na planetę Ziemia. Tak rozpoczyna się przygoda naszych kosmicznych przyjaciół. Przybywają w pokoju z nadzieją na poznanie ludzi i ich obyczajów. Wypytują dlaczego pod koniec grudnia ziemia jest rozświetlona milionami małych lampeczek, które z kosmosu wyglądają jak mgławice gwiazd. Ktoś nagle wspomina o Świętym Mikołaju i okazuje się, że kosmici i ziemianie mają więcej wspólnego niż można by się spodziewać. Baśniowe, interaktywne przedstawienie historia łącząca czas przygotowań do świąt z podróżą przez kosmos.

21 grudnia 2019 godz. 16:00
Wielki świąteczny orszak z inscenizacją grupy Żywy Teatr

Najważniejsza osobistością orszaku będzie Święty Mikołaja z ogromnym workiem prezentów. Przemieszczać się będzie przez Police wielkimi oświetlonymi saniami, które ciągnąć będzie niezłomny renifer i elf. Na czele zobaczymy królewnę śnieżkę na szczudłach, z puszystym bałwankiem i psotnym diabełkiem. Parada odbywać się będzie przy blasku rac i dźwiękach muzyki. Po przybyciu na miejsce św. Mikołaj uroczyście przywita się z dziećmi i zaprosi na krótką inscenizację teatralną.

22 grudnia 2019 godz. 13:00
Spektakl dla dzieci „A morze nie” Teatru Elipsa z  polickiego MOK-u

Wciągająca opowieść o przyjaźni Marchewki z … Bałwanem ONA jest jego nosem ON topnieje, a jego dni sa policzone… Czy ich osobliwa przyjaźń ocali Bałwana? Czy Bałwan wykorzysta, dany mu- krótki, czas? Dokąd zaprowadzi ich wędrówka pełna przygód? Wspaniały tekst Maliny Prześlugi w wykonaniu Teatru Elipsa z udziałem grupy wokalnej PP66. Bajka DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODSZYCH odbędzie się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

22 grudnia 2019 godz. 16:00
Parada Świąteczna i spektakl Gwardii Gryfa

”Zimową paradę z Reniferem Rudolfem” wystąpią szczudlarze, elfy, elfie wróżki, renifer Rudolf oraz spektakl pt. „Opowieść o zapomnianych zabawkach”

Głównym bohaterem ulicznego spektaklu jest bez wątpienia długa na 4 m, pluszowa lalka pradna renifer Rudof Czerwononosy.  Renifer ze świecącymi rogami i nosem zaczepia najmłodszych widzów pardy ku ich wielkiej radości. Równie interesującym uczestnikiem elfiego orszaku są szczudlarze: srebrzysty Aniołek i uroczy Dzwoneczek, które obdarzają wszystkich milusińskich uśmiechem i drobnymi upominkami. Skoro jest Rudolf to muszą być też elfy. Grupa zielonych skrzatów biega pomiędzy reniferem i szczudlarzami robiąc psikusy dzieciom. Elfy ubarwiają niebo bańkami mydlanymi i rozdają widzom zimne ognie. Zaś na samym końcu pochodu kroczy ten, którego wszyscy tak bardzo wyczekujemy w tym magicznym, świątecznym czasie, czyli sam Święty Mikołaj.

Ta świąteczna parada jest barwnym i radosnym spektaklem, podczas którego artyści wchodzą w interakcję z widzami.