Akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się na naszych drogach 31 października i trwała do 3 listopada. Przez cztery dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach, Komisariatu Policji w Mierzynie oraz Posterunku w Kołbaskowie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy odwiedzali groby najbliższych w naszym powiecie, jak również tych, którzy wyruszyli w daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Tegoroczna Akcja Znicz to dla polickich funkcjonariuszy czas intensywnej pracy przy zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa osób i mienia na cmentarzach. W działaniach brało udział 135 policjantów, którzy wspomagani byli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Gminnej, a także przez uczniów klasy policyjnej z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Czterodniowe działania przebiegły bez wypadków, natomiast doszło do 9 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. W rejonie cmentarzy nie odnotowano wydarzeń kryminalnych czy też zakłóceń porządku.

Sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka / Komenda Powiatowa Policji w Policach