Spośród wszystkich kandydatów wybieramy 460 posłów i 100 senatorów. Mieszkańców m.in. Gminy Police reprezentować będzie 12 posłów i 1 senator. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Państwowa Komisja wyborcza podała frekwencję na godz. 12. Do urn poszło 18,14 proc. uprawnionych do głosowania. W porównaniu z wyborami do Europarlamentu to frekwencja z godz. 12 jest wyższa o 3,75 proc. W zestawieniu z wyborami do parlamentu z 2015 roku, dzisiaj zagłosowało o 1,67 proc. więcej osób.

W gminie Police frekwencja na godz. 12 wyniosła 17,91% . Średnia frekwencja w powiecie polickim - 17,21%.

WARTO PAMIĘTAĆ!

W wyborach do Sejmu głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (co najmniej dwie przecinające się linie w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy. W przypadku wyborów do Senatu wybierać będzie spośród dwójki kandydatów (okręg wyborczy nr 97)

Informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych dostępna pod adresem: http://bip.police.pl/attachments/download/25517