Gmina Police nie ustaje w inwestycjach poprawiających stan infrastruktury komunikacyjnej.  Środki polickiemu samorządowi przyznał Urząd Marszałkowski. Zostaną one wykorzystane na budowę ścieżki rowerowej z osiedla Jasienica do Niekłończycy oraz budowę węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego. Podpisanie umów o dofinansowanie obu przedsięwzięć odbyło się  dzisiaj (1 października) w Urzędzie Miejskim w Policach.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Nowa droga rowerowa poprowadzi od osiedla Jasienica do Niekłończycy. Będzie mieć długość ponad 2 km. Na jej trasie powstaną 2 obiekty „Bike and Ride” na 25 stanowisk postojowych, zlokalizowane przy punktach przesiadkowych. Koszt przedsięwzięcia przygotowanego przez Gminę Police wyniesie ponad 1 mln zł. Urząd Marszałkowski z unijnej dotacji przeznaczy prawie 850 tys. zł. Prace przy budowie ścieżki zaplanowano od września 2019 roku do czerwca 2020 roku.

- Bardzo się cieszę, że Gmina Police stawia na ekologiczne formy transportu, również na ścieżki rowerowe – mówił na konferencji Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Plac Chrobrego nie będzie już niefunkcjonalny, bez miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. Przebudowa obejmuje wymianę nawierzchni i budowę peronów, utworzenie miejsc parkingowych oraz stanowisk dla rowerów. Nowe będą wiaty autobusowe, chodniki, oświetlenie i kanalizacja. W okolicach pojawi się także przestrzeń typu "park & ride" i "bike&ride". Koszt modernizacji władze Polic oszacowały na 1,6 mln zł, z czego 800 tys. zł pochodzić będzie z dotacji UE z Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd gminny zaplanował zakończenie, trwających obecnie robót, w grudniu 2019 roku.

- Jest to kolejny taki kamyczek do tego, żebyśmy poprawiali infrastrukturę w Policach, Gminie Police jak i w całym powiecie, chociaż akurat w samych Policach i Gminie Police robimy chyba najwięcej tego typu zadań inwestycyjnych – dodał Olgierdz Geblewicz.