Zabawa, konkursy i dużo nowej wiedzy – to wszystko czekało na tych, którzy odwiedzili w sobotę (21 września) Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. W tym dniu TOEE świętowało swoje 6 urodziny.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Z okazji urodzin TOEE przygotowano bogaty program. Były warsztaty z ceramiki i spacer po Puszczy Wkrzańskiej. Odbyły się również warsztaty – „Świat w mikroskali” i zajęcia przyrodnicze - „Tajemnice pszczół”. Był również „Spacer po jesiennym niebie” czyli warsztaty astronomiczne.

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej im. Stanisławy i Czesława Czyżewskich rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2013 roku. Położony jest w malowniczym i bogatym przyrodniczo otoczeniu Nadleśnictwa Trzebież, blisko Puszczy Wkrzańskiej. Główną ideą Ośrodka jest propagowanie wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie, a także szeroko rozumianych naukach ścisłych. Oferta warsztatowa dopasowana jest do każdej grupy wiekowej, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ośrodek cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – co roku TOEE odwiedza ponad 12 000 osób.

Projekt realizowany jest przy współudziale Gminy Police, miasta Eggesin i Ogrodem Zoologicznym w Ueckermünde. Ośrodek prężnie współpracuje z Nadleśnictwem Trzebież a także z instytucjami i organizacjami na ograniczu polsko-niemieckim.

Wydarzenie odbywało się w ramach XIX Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki.