Juliusz Glaser, Gmina Miasto Szczecin oraz Stowarzyszenie Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku to tegoroczni laureaci konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Aktywni dla Seniorów, 2019”. Zwycięzców poznaliśmy 20 września 2019 r. w Szczecinie podczas Regionalnych Obchodów Dnia Seniora.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


–Wiek senioralny powinien być dla nas wszystkich czymś oczywistym i naturalnym. Dla osób zgromadzonych na tej sali ważne jest zachowywanie aktywności, wigoru i uśmiechu. Za waszą aktywność serdecznie wam dziękuję – mówił Olgierd Geblewicz.

Zachodniopomorscy seniorzy świętowali już po raz trzeci swój dzień w trakcie uroczystości organizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Spotkanie w Operze na Zamku w Szczecinie było okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Aktywni dla Seniorów, edycja 2019”. To konkurs, który ma na celu upowszechnianie działalności seniorów w regionie i popularyzację działań organizacji pozarządowych. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Senior Roku, Samorząd Przyjazny Seniorom oraz Organizacja Pozarządowa Przyjazna Seniorom.

W kategorii ORGANIZACJA POZARZĄDOWA PRZYJAZNA SENIOROM nagrodę zdobyło STOWARZYSZENIE POLICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU, które inicjuje nowatorskie projekty, mające na celu integrację osób starszych ze środowiskiem poprzez umożliwiania uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym osób 60+.

Łącznie w okresie swojej 10-letniej działalności Uniwersytet zrealizował 48 projektów skierowanych do osób starszych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Police i Powiatu Polickiego.