18 września policka komenda gościła dzieci z Przedszkola Publicznego nr 11 w Policach. Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodzianek, a przy okazji mogli przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu się na drodze oraz podstawowych zasadach, którymi należy się kierować, żeby nikomu nie stała krzywda.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W trakcie spotkania mundurowi opowiedzieli maluchom o swojej pracy. Dzieci wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz wspólnie przypomniały sobie numery alarmowe. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia komendy oraz mogły zobaczyć sprzęt i wyposażenie policyjne. Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą radiowozu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji.

Na zakończenie spotkania dzieci poznały czworonożnego funkcjonariusza o imieniu Baster. Sierż .sztab. Tomasz Dąbroś – przewodnik psa służbowego, opowiedział w jaki sposób należy postępować z psem i jak zachowywać się aby nie wzbudzić w nim agresji. Na pamiątkę każdy maluch dostał kartę daktyloskopijną ze swoimi odciskami palców oraz słodki upominek.

Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.

Komenda Powiatowa Policji w Policach / Sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka