W sobotę na boisku sołeckim w Tatyni odbył się festyn „Pożegnanie lata” zorganizowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tatyni. Był grill, dmuchany zamek a także konkursy i zabawy dla najmłodszych. Były również pojazdy strażackie i pokazy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Podczas trwania festynu strażacy zachęcali do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty Polickiego Budżetu Obywatelskiego, a zwłaszcza na ten związany z ich jednostką. Projekt dotyczy przebudowy istniejącego budynku i dobudowy garażu murowanego i ocieplonego na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej z Tatyni. Inwestycja pomoże w utrzymaniu wysokiej gotowości bojowej – chodzi bowiem o garażowanie samochodu pożarniczego MAN. W okresie od jesieni do wiosny z samochodu spuszczana jest woda aby nie zamarzła. Na ponowne napełnienie zbiornika potrzeba kilkunastu minut, tak ważnych w momencie ratowania życia i mienia.

OSP Tatynia to dwudziestu sześciu strażaków, którzy biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych nie tylko na terenie gminy Police.

Głosować na projekty za pośrednictwem strony www.bo.police.pl. Głosowanie potrwa do 22 września.