Prawdopodobnie nie będzie żadnych ograniczeń ruchu na remontowanym odcinku drogi Police-Przęsocin tzw. leśnym. Chociaż ostateczna decyzja zapadnie na przełomie września i października to wszystko wskazuje na to, że zmiana organizacji ruchu może przynieść mniej korzyści, niż pierwotnie zakładano.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Wg wstępnej koncepcji Starostwa Powiatowego w Policach planowano na czas remontu odcinka leśnego drogi Police-Przęsocin ograniczyć ruch pojazdów. Przejazd byłby dostępny tylko dla służb, komunikacji miejskiej i mieszkańców Przęsocina.

- Przygotowujemy się do tej koncepcji, jednak mogę powiedzieć na ten moment, że pomimo deklaracji, które złożyłem publicznie o przygotowaniu zmiany organizacji ruchu, która by uwzględniała odprowadzenie całego ruchu przez Mścięcino (…), nabieramy wątpliwości – powiedział w programie Kontra GOŚĆ Telewizji „HB” Andrzej Bednarek, starosta policki. – Pracujemy obecnie ze służbami policji oraz prezydentem miasta Szczecina nad organizacją ruchu. Niewykluczone jest, że odstąpimy od tych planów. Temat jest otwarty.

Koncepcja ograniczenia ruchu na remontowanym odcinku ma związek z komunikacją miejską. Autobusy linii 101, 107 i F, przy sygnalizacji świetlnej i ruchu wahadłowym, mają opóźnienia na trasie. Stąd też wniosek przewoźnika – SPPK o zmianę organizacji ruchu.

Jak poinformował Mateusz Frąckowiak ze Starostwa Powiatowego w Policach na obecną chwilę nie ma opóźnień na remontowanym odcinku. Prace powinny zakończyć się do końca 2019 roku.

Zapraszamy do obejrzenia programu Kontra GOŚĆ, w którym gościem był starosta policki Andrzej Bednarek.