Dzisiaj (2 września) w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 połączone z oddaniem do użytku nowego placu zabaw, który powstał w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego 2019.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Cieszę się, że po dwóch miesiącach wakacyjnej beztroski spotykamy się ponownie w murach naszej szkoły. Mam nadzieję, że w pełni wypoczęliście, odzyskaliście siły i jesteście gotowi na kolejne miesiące nauki. - mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Barbara Fijołek. - Z uśmiechem przyglądam się zwłaszcza najmłodszym uczniom pierwszoklasistom, którzy pożegnali w czerwcu ukochane przedszkole i dziś po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Witam was bardzo serdecznie i cieszę się, że jesteście z nami.

Uroczystego otwarcia nowego placu zabaw dokonali wspólnie przedstawiciele uczniów, rady rodziców, szkoły, władz samorządowych, społeczności lokalnej i wykonawcy.

Dzisiaj w szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Police naukę rozpoczęło 2866 uczniów w tym 352 pierwszoklasistów.