Wczoraj (19 sierpnia) odbyła się konferencja prasowa polickiego Prawa i Sprawiedliwości, która dotyczyła nieprawidłowości w zakresie gospodarki odpadami. O rzekomych błędnych decyzjach i zaniechaniach poinformował, w piśmie do przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Ufniarza, były dyrektor Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów w Leśnie Górnym Jerzy Nędzusiak.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Wieloletni dyrektor Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych w Leśnie Górnym wystosował pismo do przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Grzegorza Ufniarza, do władz samorządowych. W tym piśmie poinformował władze o szeregu nieprawidłowości, jakie miały miejsce w szeroko rozumianej gospodarce odpadami komunalnymi w gminie Police – mówił Dominik Brzęcki - Prawo i Sprawiedliwość .

Prawo i Sprawiedliwość wydało w tej sprawie oświadczenie, w którym m.in. czytamy:

„W piśmie tym, powołując się na dane i fakty, autor ujawnia szereg decyzji i zaniechań wielu osób, które doprowadziły do wyrządzenia gminie szkód finansowych znacznych rozmiarów. Mowa m.in. o blokowaniu przygotowania planu restrukturyzacji ZoiSOK, zadłużaniu zakładu, zatrudnianiu niekompetentnych osób na kluczowych stanowiskach w gminie, „nabijaniu portfela” zewnętrznym przewoźnikom poprzez zaniżanie stawek za przyjmowanie odpadów, torpedowaniu korzystnej umowy ze spalarnią w Szczecinie, łamaniu zapisów ustawy o odpadach, permanentnym braku odpowiedzi Burmistrza i jego zastęcy na sygnalizowanie przez Dyrektora ZoiSOK powyższych nieprawidłowości.”

- W świetle powyższych faktów, oczekujemy niezwłocznego odniesienia się do powyższej sprawy przez Burmistrza Polic, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach oraz przez władze Wspólnoty Samorządowej GRYF XXI – mówił Mariusz Różycki przewodniczący PIS w Powiecie Polickim.