Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków psychoaktywnych. W jego mieszkaniu zabezpieczyli ponad 80g środków odurzających. Prokurator zastosował wobec 26-letniego mieszkańca Polic środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakaz opuszczania kraju.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Kryminalni z polickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał ponad 80g marihuany. W działaniach udział wzięli również funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina z psem szkolonym do wykrywania środków odurzających. Czworonożny funkcjonariusz od razu wskazał tapczan stojący w jednym z pomieszczeń. Jak się okazało wewnątrz znajdował się plastikowy pojemnik z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna przyznał, że narkotyki posiadał na własny użytek. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz pieniądze. 26-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka