Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach, w piątek (28 czerwca) postawił w w Policach dwa kolejne zamgławiacze. Stanęły one na Skwerze Jana Pawła II. Niestety zostały już uszkodzone.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


ZWIK z projektem stawiania na terenie zamgławiaczy ruszył w połowie czerwca. Mają one za zadanie ułatwić mieszkańcom Polic znoszenie letnich upałów. Obecnie na terenie miasta urządzenia te stoją w trzech lokalizacjach – Bankowa, Wyszyńskiego i na Skwerze Jana Pawła II. Te ostanie, postawione w okolicy pomnika Ludziom Solidarności, już zostały poważnie uszkodzone. Zniszczona została jedna z betonowych donic i dysze.

ZWIK planuje w przyszłości montaż kolejnych zamgławiaczy, jednak jeśli akty wandalizmu będą się powtarzały i urządzenia będą niszczone - znikną one z polickiego krajobrazu.

Można zgłaszać propozycje lokalizacji, w których mogłyby stanąć kolejne urządzenia. Propozycje można wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.