44-letni mieszkaniec Szczecina, stracił prawo jazdy na 3 miesiące za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Pomimo tego mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę swojego auta i został zatrzymany przez polickich policjantów do kontroli drogowej.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem, na jednym z osiedli w Policach, wiedząc, że samochodem tym może poruszać się osoba, która ma zatrzymane prawo jazdy. Podczas kontroli policjanci ustalili, że kierującym jest 44–letni mieszkaniec Szczecina, który nie ma przy sobie prawa jazdy. Jak się okazało funkcjonariusze mieli rację - prawo jazdy zostało zatrzymane mężczyźnie 2 miesiące wcześniej za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

44-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł, a dodatkowo jego bezmyślne zachowanie spowodowało wydłużenie okresu zatrzymania prawa jazdy na okres 6 miesięcy.

Warto pamiętać!

W sytuacji gdy mimo wydania przez Starostę decyzji administracyjnej o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy, kierowca którego wydana decyzja dotyczy nadal będzie poruszał się po drogach i zostanie zatrzymany do kontroli, wówczas Starosta przedłuża okres zatrzymania dokumentu prawa jazdy do 6 miesięcy.

Kierowcy, który mimo przedłużenia okresu zatrzymania dokumentu do 6 miesięcy, wciąż porusza się samochodem, Starosta cofa uprawnienia do kierowania pojazdem. W związku z czym, tenże kierowca, aby rzeczone uprawnienia odzyskać, będzie musiał ponownie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka