W dniach 13 – 14 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Policach odbył się 12. Finał ogólnopolskiego turnieju dla uczniów ze szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno–wychowawczych.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

W turnieju uczestniczyli najlepsi uczniowie z całego kraju, reprezentując m.in. województwo Dolnośląskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie, Mazowieckie.

Zawodnicy w trakcie dwóch dni musieli zaprezentować swoje umiejętności podczas jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód, jazdy w symulowanych warunkach ruchu drogowego po miasteczku rowerowym, udzielaniu pierwszej pomocy oraz testu z wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Policjanci z WRD KWP w Szczecinie wspólnie z policjantami z KPP Police pełnili rolę sędziów konkurencji i zawodów.

Klasyfikacja końcowa drużynowa:

  • I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 we Wschowie,
  • II miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach,
  • III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 we Wrocławiu.

Klasyfikacja końcowa indywidualna:

  • I miejsce – Michał Osiński, SOSW nr 1 w Policach,
  • II miejsce – Maciej Podolski, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu,
  • III miejsce – Wojciech Kaczmarek, SOSW nr 1 we Wschowie.

Celem turnieju było podniesienie poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego oraz przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym jak również zwiększenie świadomości o istniejących zagrożeniach wśród uczestników ruchu drogowego.

Organizatorami turnieju edukacyjnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym byli Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Policji oraz Polski Związek Motorowy.

tekst i fot. Komenda Powiatowa Policji w Policach