W piątek (17 maja) w Policach odbyły się obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną a także jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Kazimierza w Policach, której przewodniczył ks. Łukasz Wdowczyk.

Spod kościoła, podopieczni PSONI wraz z rodzinami, pracownicy, zaproszeni goście, przeszli na ulicę Przyjaźni gdzie oficjalnie otwarto Galerię PRAC & MINI Kawiarenkę Spółdzielni Socjalnej "Pożyteczni".

Kawiarenka jest miejscem, w którym można nabyć upominek, napić się aromatycznej kawy, zjeść pyszne ciasto. Oko cieszą tu przede wszystkim prace wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Policach.

Po oficjalnym otwarciu kawiarenki, dalsze uroczystości odbyły się już w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach. Były wspomnienia, podziękowania a także życzenia dalszego rozwoju stowarzyszenia. Dwadzieścia lat stowarzyszenia to czas ogromnej pracy, starań i realizacji z pomocą darczyńców, instytucji i życzliwych ludzi.

Po części oficjalnej odbył się piknik integracyjny, uświetniony występem Teatru Gwitajcie i podopiecznych PSONI.