14 maja, w hotelu Dobosz w Policach, odbyło się spotkanie Polsko-Niemieckiego Kręgu Gospodarczego. Spotkanie otworzył Torsten Haasch, dyrektor zarządzający IHK Neubrandenburg, który odniósł się do 15. rocznicy przystąpienia Polski do UE i uroczystości jakie odbyły się 30 kwietnia na granicy polsko-niemieckiej. - To był właściwy sygnał tuż przed wyborami europejskimi. Tu na granicy wiemy, co oznacza integracja europejska.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Uczestnicy spotkania zapoznali się z prezentacją, którą przedstawił dr Marcin Palczyński z PDH Polska S.A., dotyczącą budowy instalacji PDH Polimery-Police – inwestycji, która ma powstać w Policach do 2020 r.

Ważnym punktem spotkania było również dwudziestoletnie partnerstwo Polic i Pasewalku. O współpracy opowiadali burmistrz Pasewalku Sandra Nachtweih i burmistrz Polic Władysław Diakun.

- Rok 2019, jest rokiem jubileuszu. Mamy 20 lat współpracy z i przyjaźni z miastem Pasewalk – mówił Władysław Diakun. - Wszędzie to powtarzam, że między Pasewalkiem i Policami jest najlepsza współpraca na polsko-niemieckim pograniczu.

Trzecim punktem spotkania było wprowadzenie do zwiedzania Zakładu Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych i samo zwiedzanie zakładu w Leśnie Górnym. Zakład posiada rozległą halę segregacji i koncentruje się na mechanicznym i biologicznym przetwarzaniu zmieszanych odpadów komunalnych o wydajności 60 000 ton odpadów rocznie.