Ruszył projekt „Niepełnosprawny czy Sprawny?”. Jest to pierwszy w województwie zachodniopomorskim projekt zakładający organizację cyklu warsztatów z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach przez uczniów SOSW Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo wraz z nauczycielami.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


9 stycznia uczniowie SOSW nr 1: Danusia Synowiec, Weronika Apolinarek, pomoc techniczna: Mateusz Kostrzewa wraz z opiekunami: Maciej Gapys, Agnieszka Chabasińska, Artur Wieleba przeprowadzili pierwsze warsztaty w ramach tego projektu. Odbiorcami byli uczniowie klasy 6a z  SP nr 8 w Policach.

Głównym założeniem projektu jest integracja osób niepełnosprawnych z osobami sprawnymi oraz wzbogacenie wiedzy na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

Podczas zajęć uczniowie pełnosprawni zapoznają się z pojęciem niepełnosprawności, jej rodzajami oraz potrzebami osób niepełnosprawnych. Warsztaty składać się będą z dwóch części - teoretycznej, podczas której uczniowie SOSW nr 1 wraz z opiekunami przybliżą tematykę niepełnosprawności. Druga część obejmować będzie działania praktyczne. Osoby pełnosprawne będą wykonywać ćwiczenia oparte na rzeczywistym funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych tj. poruszanie się i pokonywanie przeszkód na wózku inwalidzkim, o kulach czy tez z laską osoby niewidomej.

tekst i fot. SOSW nr 1