Pustawy jachtowy basen, popękane częściowo nabrzeża i odbiegające od standardów zaplecze hotelowe - to w przypadku mariny w Trzebieży już przeszłość. Uroczyste otwarcie mariny (ze względu na ostatnie pozwolenia budowlane... jeszcze nie portu) połączone z ogólnopolską inauguracją sezonu żeglarskiego odbędzie się w sobotę, 11 maja 2019 roku.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Dzięki gruntownej modernizacji, dla tego kultowego nad Zalewem Szczecińskim miejsca - po burzy - wychodzi słońce. Ponad 90 miejsc dla jachtów, 70 miejsc noclegowych, a także nowoczesne portowe wyposażenie sprawia, że żeglarski ośrodek ma wielką szansę na powrót do czasów swej dawnej świetności.

Na te zmiany czekano od dawna, tym bardziej, że skala zniszczeń i zaniedbań potęgowała się w ośrodku przez lata. Dopiero kiedy zarządzanie jego majątkiem powierzono fundacji Port Jachtowy Trzebież działania związane z kapitalnym remontem mariny mocno przyspieszyły. Modernizacja portu miała być szansą na dalszy turystyczny rozwój regionu w ramach unikatowego na skalę europejską Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, powrót wielkich sportowych imprez nad Zalew Szczeciński oraz wabikiem dla młodzieży na naukę życia na wodzie i zdobycie patentów. Po dopięciu wszystkich szczegółów, a przede wszystkim po otrzymaniu sporego zastrzyku eurofunduszy, przywracanie blasku żeglarskiej perełce rozpoczęto od stycznia 2018 roku.

Pracami objęto niemalże całą infrastrukturę dawnego Centralnego Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego. Powstał m.in. nowy falochron oraz altana dla żeglarzy. Odnowiono budynek administracyjno-hotelowy, zaplecze szatniowe, jak i stworzono miejsca dla mycia jachtów czy punkty poboru ścieków. Ponadto zmodernizowano nabrzeże północne ze slipem i wewnętrzne nabrzeże zachodnie. Zmianie uległ również układ pirsów, utwardzono plac do zimowania łodzi, zagospodarowano teren wokół przystani, a większe bezpieczeństwo zapewnia teraz nowoczesny monitoring.

fot. Marina w Trzebieży pod koniec kwietnia br.