W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, na ulicach Polic pojawiły się barwne korowody dzieci z polickich szkół i przedszkoli. Z własnoręcznie zrobionymi Marzannami, kwiatami, transparentami, żegnali zimę i witali wiosnę skandując "żegnaj zimo, witaj wiosno".


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Rada Osiedla nr 2 w Policach zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 do wspólnego powitania wiosny. Z Marzanną na czele, dzieci przeszły ulicami Starego Miasta nad Łarpię. Ekologiczna Marzanna zakończyła swój żywot w wodach Łarpii a dzieci korzystając z zaproszenia Rady Osiedla nr 2 udały się na poczęstunek przy ognisku.

Na plac Bolesława Chrobrego przyszły również przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Policach zamanifestować swą niechęć do zimy i cieszyć się z nadejścia wiosny. Każda grupa zaprezentowała się recytując wiersz lub śpiewając piosenkę.

Przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 8 spotkaliśmy natomiast na deptaku przy ul. Zamenhofa w Policach śpiewających „Maszeruje wiosna, a ptaki wokoło, lecą i świergocą głośno i wesoło. Maszeruje wiosna, w ręku trzyma kwiat, gdy go w górę wznosi, zielenieje świat.”

Udało nam się również spotkać z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 11, którzy po „utopieniu Marzanny” wracali do przedszkola.

fot. Mariusz Hałgas
WIRTUALNE POLICE :: police24.pl

{loadposiiton news}