66 940 zł zebrali organizatorzy VIII Koncertu Charytatywnego, który się odbył wczoraj (16 marca) w Miejskim Ośrodku. Wynik jest imponujący chociaż frekwencja nie była najwyższa. Na odwiedzających w tym dniu MOK czekało wiele atrakcji, rozmaite domowe wypieki, atrakcyjne fanty do wylicytowania.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


– Kochani dziękujemy że jesteście z Nami. Jesteśmy dumni z zebranej kwoty 66 940 tysięcy. Dziękujemy i do zobaczenia – napisali na profilu FB organizatorzy VIII Koncertu Charytatywnego.

3500 zł z kwoty zebranej podczas VIII Koncertu Charytatywnego trafi do mamy Filipka na zakup nowego syntezatora mowy (więcej w artykule: Potrzebne pieniądze na syntetyzator mowy dla Filipka) pozostała kwota – 63 440 zł została przekazana na leczenie i rehabilitację dwójki nastolatków Martyny i Michała.

W pomoc Martynie i Michałowi włączyło się wiele osób, firm i instytucji. Swoje honorarium za start w Orlen Copernicus Cup w Toruniu – 15 000 zł, przekazał dla Martyny i Michała halowy Mistrz Europy Marcin Lewandowski. Obiecał również, że dopóki będzie biegał, honorarium za udział w tym turnieju będzie przekazywał osobom, dla których będą organizowane kolejne Koncerty Charytatywne.

[WIDEO} Wywiad z Marcinem Lewandowskim: ‘’Dopóki będę biegał, będę pomagał’’ 

[WIDEO} Wywiad z Danielem Trautem: Fryzjer na życiowym zakręcie wciąż pomaga innym 

Na scenie prezentowali się artyści, którzy wsparli Koncert Charytatywny: Kemot, W DeHe, Edyta Nitkiewicz, Bloco Pomerania, Michał "Yeahner" Jenerowicz i Oskar "Osi" Lepczyński.

Natomiast w holu polickiego MOK-u była m.in. loteria i stoisko z ciastami, smakołykami przygotowane przez wolontariuszy i nauczycieli z Filii Szkoły Podstawowej nr 1, Swojskie smaki, Mr Burger, stoisko „Dziewczyny od Martyny” z domowymi cistami . Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży zorganizowali praktyczną naukę pierwszej pomocy. Swoje stanowisko miał również fryzjer Daniel Traut. Na parkingu przed MOK ustawione były odjazdowe samochody a na głównej płycie boiska OSIR był PODUSZKOWIEC.