reklama

4 marca, podczas odpustu w parafii pw. św. Kazimierza w Policach, swoje 50-lecie kapłaństwa świętował ks. prałat Jan Kazieczko – proboszcz tej parafii w latach 1991-1999 oraz Honorowy Obywatel Gminy Police.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Mszę św. wspólnie z jubilatem koncelebrowało dziewięciu księży. Kazanie wygłosił ks. prałat Józef Cyrulik. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, stowarzyszeń, instytucji i grup działających przy parafii pw. św. Kazimierza w Policach.

Ks. prałat Jan Kazieczko urodził się 21 marca 1944 r. na terenie dzisiejszej Ukrainy. Mając 2 lata wraz rodziną został wysiedlony na Ziemie Zachodnie do Gajca. W 1962 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące w Rzepinie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1969 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Magister teologii, absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Od 1 lipca 1991 r. proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Policach. Po objęciu funkcji rozpoczął wraz z wiernymi budowę nowego kościoła. W czerwcu 1993 r. w murach świątyni zaczęto odprawiać pierwsze Msze Święte. Swoją pracą i talentem zdobył wielki szacunek i uznanie wśród mieszkańców Polic. W 1999 r. ksiądz Jan Kazieczko został proboszczem parafii katedralnej przy Bazylice św. Jakuba w Szczecinie, gdzie zrealizował wiele inwestycji – m.in. zakupił największe w regionie organy piszczałkowe, odbudował wieżę i sygnaturkę. W 2008 r. ks. prałat otrzymał Honorowe Obywatelstwo Gminy Police. Obecnie jest już na emeryturze.