Komenda Powiatowa Policji w Policach wzbogaciła się o nowy radiowóz. Jest to Ford Transit wyposażony w urządzenia kontrolno-pomiarowe, zabudowę biurową oraz w dwujęzyczne formularze, aby usprawnić pracę na miejscu zdarzeń drogowych.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uczestnicy ruchu drogowego, w sytuacji zaistnienia zdarzenia, będą mogli na miejscu wypełnić niezbędne formularze w swoim języku ojczystym. Natomiast zainstalowane w samochodach translatory umożliwią ewentualną komunikację poszkodowanego z policjantem, co znacząco poprawi poziom zadowolenia z obsługi.

Wyspecjalizowane, nowe radiowozy przeznaczone do obsługi zdarzeń w ruchu drogowym pozwolą na zwiększenie ilości kontroli drogowych w rejonie wsparcia, co z kolei przyczyni się do zmniejszenia ilości tragicznych w skutkach wypadków. Jednocześnie doprowadzi to również do skrócenia czasu reakcji na zdarzenia drogowe. Pojazdy te ze względu na parametry oraz specjalistyczne wyposażenie zapewnią właściwe oznakowanie miejsca zagrożenia lub zdarzenia drogowego oraz poprawią jakość czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca wypadku.

Uroczyste przekazanie radiowozu miało miejsce 26 lutego br. na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a już pod koniec lutego odbyły się pierwsze wspólne służby polskich i niemieckich funkcjonariuszy.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Policach/sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka