Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali 35-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem środka odurzającego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna wsiadł za kółko pod wpływem narkotyków.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf, którym kierował mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło u policjantów podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, jednak urządzenie wskazało 0,00. Pomimo tego 35 latek nadal był zdenerwowany, trzęsły mu się dłonie, nie mógł się swobodnie wypowiedzieć. W związku z tym mundurowi przeprowadzili badanie na obecność narkotyków urządzeniem Drager Test. Wynik badania potwierdził ich przypuszczenia - okazało się, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy. Od 35 latka została pobrana krew do badań na zawartość zakazanych substancji. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka