Dzisiaj rano w trakcie prac budowlanych wybuchł pożar na dachu budynku jednorodzinnego przy ul. Wiśniowej w Policach. Przed przyjazdem straży pożarnej pracownicy podjęli próbę ugaszenia pożaru z drabiny przystawnej przy pomocy węża ogrodowego.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Policach po przyjeździe zlokalizowali źródło ognia za pomocą kamery termowizyjnej oraz ugasili palącą się izolację cieplną dachu. W tym celu potrzebna była częściowa rozbiórka pokrycia dachowego. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG Police.

Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zapalanie się zgromadzonych gazów palnych z pianki montażowej w przestrzeni między dachowej. Jak ustalono w trakcie działań pracownik wiercił otwory w ścianie na poddaszu, a następnie przez otwory uszczelniał przestrzeń między dachową pianką montażową. Następnie próbował sprawdzić ciąg powietrza przez jeden z otworów przy pomocy płomienia z zapalniczki. Po przystawieniu płomienia do otworu doszło do zapłonu zgromadzonych gazów palnych z pianki montażowej. Wskutek czego zapaliła się izolacja cieplna (pianka i styropian) na całej powierzchni jednej z połaci dachu.

tekst i fot. Komenda Powiatowa PSP w Policach