reklama

3,5 tys. gości w Bazylice Mariackiej, w tym wybitne postaci życia politycznego i społecznego. Tysiące mieszkańców Gdańska i gości z całego kraju wokół bazyliki, na ulicach miasta. W uroczystościach pogrzebowych wzięli również udział przedstawiciele samorządów: Gminy Police i Powiatu Polickiego - m.in. wicestarosta Joanna Napiwodzka  i burmistrz Polic Władysław Diakun.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W intencji zmarłego odprawiona została Msza św. Wcześniej też miała miejsce modlitwa międzywyznaniowa z udziałem przedstawicieli różnych wyznań i religii m.in. chrześcijan, przedstawicieli wspólnoty żydowskiej i wspólnoty islamskiej.

- 13 stycznia miała miejsce porażająca zbrodnia. Wstrząsnęła milionami serc - mówił w homilii  Abp Sławoj Leszek Głódź. Byłem tamtej nocy na Uniwersyteckim Centrum Klinicznym . Widziałem już nieprzytomnego pana prezydenta, i walczących o jego życie lekarzy. Modliliśmy się o cud, wiedząc, jak ciężki jest stan. Ale przy prezydenckim łóżku stanął anioł śmierci.

Po mszy urna z prochami prezydenta Pawła Adamowicza przeniesiona została w asyście honorowej żołnierzy Marynarki Wojennej RP i postawiona przed niszą w ścianie Bazyliki Mariackiej, w której zostanie zamurowana.