W nocy, 10 stycznia po godz. 1 doszło do napadu na stację paliw w Przęsocinie. Dwóch zamaskowanych mężczyzn  wtargnęło na stację, zagroziło przedmiotem przypominającym broń i zażądało pieniędzy. Sprzedawca dał mężczyznom kasetkę, w której jak się później okazało było 1850 zł.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Po otrzymaniu kasetki napastnicy wybiegli z budynku i wsiedli do samochodu marki Ford, w którym czekał na nich mężczyzna z kobietą. W tym samym czasie na stację przyjechali klienci, którzy widzieli całe zdarzenie. Natychmiast powiadomili policję i ruszyli za odjeżdżającym w kierunku Szczecina Fordem. Dzięki współpracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i polickich funkcjonariuszy udało się zatrzymać sprawców rozboju w centrum Szczecina niecałe dwie godziny od zdarzenia. W samochodzie policjanci znaleźli kominiarki, łomy, pałki teleskopowe, gaz pieprzowy i broń pneumatyczną.

43 letni mieszkaniec Szczecina, 27 letni mieszkaniec Sierpc i 22 letni mieszkaniec Zgierza w przeszłości mieli już konflikty z prawem, byli wielokrotnie poszukiwani za kradzieże, włamania i przestępstwa narkotykowe. Natomiast zatrzymana kobieta to 24 letnia mieszkanka powiatu polickiego, wcześniej nienotowana przez policję. Sąd wydał już postanowienie o tymczasowym aresztowaniu trzech zatrzymanych mężczyzn na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.