Komenda Powiatowa Policji w Policach wzbogaciła się o trzy nowe radiowozy. Samochody pozyskano dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych. Dzięki współpracy Policji z lokalnymi samorządami policcy funkcjonariusze będą mogli jeszcze intensywniej czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uroczyste przekazanie radiowozów z udziałem władz samorządowych odbyło się 18 grudnia przed budynkiem polickiej komendy.

- Dla policjantów to bardzo ważna uroczystość. Radiowozy mają służyć na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Policjanci, aby sprostać wyzwaniom przestępczości, by móc skutecznie nieść pomoc ludziom znajdującym się w określonym zagrożeniu muszą posiadać przyzwoite i należycie wyposażone pojazdy służbowe - mówił Komendant Powiatowy Policji insp. Mariusz Bajor.

Zakupy zrealizowano dzięki programowi, w którym 50% zakupu pojazdów pokrywanych jest z budżetu Policji i 50% zakupu z budżetów samorządów.

Jeden z nowych samochodów to radiowóz oznakowany marki Hyundai i20, który został zakupiony dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Policach oraz Gminy Police. Pojazd będzie przeznaczony do służby dla funkcjonariuszy Rewiru Dzielnicowych komendy w Policach. Kolejne dwa samochody to oznakowane radiowozy marki Opel Mokka. Pojazdy trafią do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Mierzynie i Posterunku Policji w Kołbaskowie, a wszystko dzięki dofinansowaniu, którego udzieliła Gmina Dobra i Gmina Kołbaskowo.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Policach