Dzisiaj odbyła się II Sesja Rady Powiatu, którą zdominowały wybory na stanowiska starosty, wicestarosty, członka zarządu i wiceprzewodniczących rady. W zarządzie na swoich dotychczasowy stanowiskach pozostali Andrzej Bednarek i Beata Chmielewska. W miejsce Mariusza Sarneckiego do zarządu weszła Joanna Napiwodzka.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Cykl głosowań rozpoczęły wybory na wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Zostały zgłoszone tylko dwie kandydatury: Jolanty Toboły z Prawa i Sprawiedliwości i Janusza Szwyda z Koalicji Obywatelskiej. W  tajnym głosowaniu Jolanta Toboła i Janusz Szwyd zostali wybrani wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu.

Kolejnym głosowaniem był wybór starosty. Przez Wspólnotę Samorządową GRYF XXI została zgłoszona jedna kandydatura - dotychczasowego starosty Andrzeja Bednarka.

Andrzej Bednarek został wybrany głosami wszystkich radnych - 19 ZA.

- Sam wynik jest na bardzo zaskakujący. Odbieram go jako wyraz aprobaty tego, co wspólnie z koalicjantem robiliśmy przez ostatnie 4 lata - powiedział Andrzej Bednarek.

W kolejnym głosowaniach wybierano wicestarostę i członka zarządu. Na te stanowiska kandydatów zgłasza starosta, który zaproponował Joannę Napiwodzką z Koalicji Obywatelskiej na wicestarostę i Beatę Chmielewską - Wspólnota Samorządowa GRYF XXI na członka zarządu. Joanna Napiwodzka została wybrana wicestarostą 14 głosami przy 4 przeciwnych i 1 wstrzymującym. Za kandydaturą Beaty Chmielewskiej zagłosowało 18 radnych. Jedna osoba była przeciw.Podziel się informacją ze znajomymi:


#wirtualnepolice - Pozostałe informacje lokalne