W sobotę, 12 czerwca, w Niekłończycy uroczyście odsłonięto Leśną Bibliotekę Wiejską. Dokonał tego patron biblioteki Leszek Smolak.

Trzeszczyn zaprasza na Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca, na terenie świetlicy w Trzeszczynie. Impreza rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 18. Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla Ingi Niedźwieckiej.

Na podstawie ostrzeżenia wydanego przez IMGW Szczecin, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie informuje o upałach w woj. zachodniopomorskim na terenie 8 powiatów: choszczeński, goleniowski, gryfiński, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki, Szczecin.

Dziś (16 czerwca) premierę ma teledysk Libera i POBLO pod tytułem "Ludzie z plecakami". W teledysku, który nagrywano w Policach, wystąpili m.in. mieszkańcy naszej gminy.

Kolejny już raz Społeczny Komitet Ratowania Łarpi upomniał się o rzekę, manifestując swoje niezadowolenie z "naprawy" Łarpi. Dzisiaj (15 czerwca) przed biurowcem Grupy Azoty "Polyolefins" odbyła się akcja "To nasza rzeka a nie wasz śmietnik". Protestujący maszerowali z transparentami  i jeździli samochodami – ciągnąc na przyczepach łódki i kajaki.