16 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się VIII Koncert Charytatywny. W tym roku pieniądze zbierane będą na leczenie i rehabilitację dwójki siedemnastolatków – Marty i Michała. Koncert Charytatywny to również okazja aby wylicytować wyjątkowe rzeczy – np. koszulki z podpisami znanych sportowców. Zapraszamy do udziału i wsparcia.

Jak informuje IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Szczecinie dzisiaj (15.02) od godz. 19.00 do jutra (16.02) do godz. 09.00 prognozuje się wystąpienie na terenie powiatu polickiego gęstych mgieł, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m.

Do tragedii doszło około godz. 19 w jednym z mieszkań przy ul. Robotniczej w Policach. Ratownikom nie udało się uratować 11-letniej dziewczynki, która zmarła prawdopodobnie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Prawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie młody mężczyzna, który wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Jak się później tłumaczył, jechał do sklepu po alkohol, ale stracił panowanie nad pojazdem. 25-letni mieszkaniec gminy Kołbaskowo stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Prezydent Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów projekt rozporządzenia dotyczące wprowadzenia żałoby narodowej w związku ze śmiercią Jana Olszewskiego – Premiera Polski w latach 1991–1992, Kawalera Orderu Orła Białego. Ma ona obowiązywać 15 lutego 2019 r. oraz 16 lutego 2019 r. do godz. 19.00.

Jan Olszewski był wielkim państwowcem, służącym Polsce do ostatniej chwili; zawsze był gotów służyć swoją życzliwością, radą i niezwykłym doświadczeniem - powiedział Prezydent Andrzej Duda. Jan Olszewski zmarł 7 lutego. W latach 1991–1992 prezes Rady Ministrów, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, twórca i przewodniczący Ruchu dla Rzeczypospolitej oraz Ruchu Odbudowy Polski. Kawaler Orderu Orła Białego.

Na portalu pomagam.pl Anna Tarocińska zorganizowała zbiórkę pieniężną dla pani Kasi i jej rodziny- trójki wspaniałych dzieci. Potrzeba 20 tysięcy zł na zaprojektowanie i montaż instalacji ogrzewania. Zebranie tej kwoty jest warunkiem, aby rodzina mogła otrzymać mieszkanie komunalne większe niż ma obecnie (teraz ma 36 mkw.). 

Wczoraj po południu w lesie między Przęsocinem a Szczecinem odkryto nagie zwłoki mężczyzny w stanie rozkładu. Policja na tę chwilę nie udziela żadnych szczegółowych informacji.

Dzisiaj rano w trakcie prac budowlanych wybuchł pożar na dachu budynku jednorodzinnego przy ul. Wiśniowej w Policach. Przed przyjazdem straży pożarnej pracownicy podjęli próbę ugaszenia pożaru z drabiny przystawnej przy pomocy węża ogrodowego.

Agenci szczecińskiej delegatury CBA zatrzymali 3 osoby zamieszane w proceder korupcyjny. Wśród zatrzymanych jest podkarpacki przedsiębiorca i dwóch pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.