Od wielu lat maj należy do najbardziej obfitych w wydarzenia sportowe, rekreacyjne i turystyczne miesięcy roku na Pomorzu Zachodnim. Piękna pogoda sprzyja inauguracjom sezonu żeglarskiego, tenisowego oraz golfowego. W majowym kalendarzu imprez znalazło się ponad 50 przedsięwzięć.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Najwięcej propozycji będzie dla miłośników biegania, sportów rowerowych i żeglarstwa. W zestawieniu wydarzeń nie brakuje jednak przedsięwzięć piłkarskich, golfowych, a nawet tanecznych. W sumie w kalendarzu na maj 2016 roku znalazły się 52 imprezy. Część została wsparta funduszami marszałka województwa oraz objęta honorowymi patronatami członków Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Miesiąc rozpocznie się od mocnego strzeleckiego uderzenia. To siódma edycja Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych z udziałem ponad 300 sportowców z blisko 40 państw. Ponadto bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja w: 4. Kołobrzeg Maraton, II Gryfińskim Transgranicznym Festiwalu Biegowym na trasie 10 km i półmaratonu Gryfino-Gartz, XIV Międzynarodowym Biegów Wenedów w Koszalinie oraz Mistrzostwach Polski seniorów w Białogardzie w biegu na 10 000 metrów.

Dodatkowo polecić Państwa uwadze możemy: Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Bałtyk-Karkonosze Tour”, I Maraton Szosowy Dookoła Jeziora Miedwie, Galę Walk Czaplinek 2016, Mecz Gwiazd Siatkówki i Skoków Narciarskich w Szczecinie na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla dzieci i Dorosłych, Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym Kobiet w Darłowie oraz Mistrzostwa Szczecina w żeglarstwie z udziałem członków miejskiego programu edukacji morskiej.

Maj 2016 jest również wyjątkowy dla sportowców, trenerów i działaczy szczecińskiej Arkonii. Klub świętuje jubileusz 70-lecia istnienia. Obchody swoim patronatem objął marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Szczegółowe informacje o przedsięwzięciach można znaleźć na stronach internetowych organizatorów oraz w zakładce: „Kalendarz Imprez” na stronie: www.wzp.pl