Do 19 kwietnia w mszy lub innym obrzędzie religijnym nie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. W przypadku pogrzebów – osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy. Od 20 kwietnia obowiązują nowe zasady.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Od 20 kwietnia w mszy lub innym obrzędzie religijnym może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Jest to 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni danego budynku, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. W kościele pw. św. Kazimierza w Policach gdzie powierzchnia wynosi około 2500 m2 (dane ze strony parafii), w kościele będzie mogło przebywać ponad 160 osób.

Jeśli chodzi o pogrzeby to na cmentarzu może przebywać nie więcej niż 50 uczestników podczas jednej ceremonii, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę, a także osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy.

Obecne obostrzenia obowiązują do odwołania.

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta została przedłużona do 10 maja 2020 r. 

Można więc uczestniczyć w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Warto przeczytać - pozostałe artykuły