Od uruchomienia Teleplatformy Pierwszego Kontaktu nie minął nawet miesiąc, a już widać, że ta forma korzystania z szybkiej porady lekarskiej czy pielęgniarskiej sprawdza się.

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 137 200 –  pacjent otrzyma niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta. Z platformy mogą korzystać również osoby niesłyszące. Porady udzielane są w kilku językach.

Kilka konkretnych porad oraz praktycznych metod, by... nauczyć dziecko okazywania szacunku?

Szkodliwe treści w internecie definiuje się jako „materiały, które mogą wywołać negatywne emocje u odbiorcy lub, które promują niebezpieczne zachowania”. Zauważa się, że materiały takie są szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych odbiorców – dzieci i młodzieży, mogą bowiem negatywnie wpływać na ich rozwój emocjonalny, poznawczy i społeczny.

"Masz nie oplacony mandat karny. W dniu 31.03.2021 twoj mandat zostanie przekazany do komornika z tytulu zaleglosci 10.00 PLN. Oplac teraz" (pisownia oryginalna) – SMS-y takiej treści pojawiły się u niektórych odbiorców. Policjanci ostrzegają: to oszustwo.