Polickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło w marcu br. edukację pierwszoklasistów w Gminie Police. Celem jest nauka o racjonalnym korzystaniu z energii i przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza. Dzisiaj, w tej sprawie, w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie z nauczycielami i dyrektorami szkół podstawowych. Cała akcja jest prowadzona pod patronatem Burmistrza Polic Władysława Diakuna.

– Chcemy, poprzez specjalnie przygotowane konspekty lekcji i bajki, nauczyć dzieci tego jak produkuje się ciepło, które ogrzewa ich mieszkania oraz jak mądrze z niego korzystać - mówi Cezary Arciszewski, prezes zarządu PEC Police S.A.

Akcja swoim zasięgiem obejmie ponad 270 dzieci, czyli wszystkich pierwszoklasistów w Policach, Tanowie, Pilchowie, Trzebieży, Niekłończycy  i Przęsocinie. – Zależy nam na jak najszerszym zakresie prowadzonych działań, aby jak najlepiej edukować przyszłe pokolenia. Dlatego cieszymy się, że nasze działanie wspiera Urząd Miasta i Gminy Police, a Pan Burmistrz objął je swoim patronatem – dodaje Arciszewski.